10,00
Nie je na sklade
-
+
Tento náramok je kombináciou systému čakier a Kabbalah. Aj keď Kabbalah čakrovému systému celkom nezodpovedá, existujú v oboch systémoch dôležité paralely. Oba systémy totiž popisujú evolučnú cestu od hmoty až k najvyššiemu vedomiu. Kombinácia čakrového a kabbalah systému napomáha k prepojeniu sefír s telom a približuje k sebe dve starobylé tradície, ktoré majú spoločné korene.
Má aj korálky zo sopečného kameňa, ktoré majú priemer približne 8 mm. Sopečný kameň sa považuje za silne ochranný a napomáha uzdravovaniu, a tak tiež odráža fyzické a psychické útoky. Obvod náramku je cca 18 cm a je na elastickej šnúrke, čiže sa pohodlne nosí.
Náramok proti urieknutiu s ochrannou rukou Hamsa, ktorá je známa aj ako "Ruka Fatimy", je ochranný predmet. Tento symbol patrí medzi najobľúbenejšie amulety na svete. Uprostred dlane je symbol ľudského oka, ktorý odkazuje k božskej prozreteľnosti. Tri vztýčené prsty sú znamením, že prináša šťastie. Majiteľovi prináša taktiež aj energetické liečenie, chráni dušu a myseľ od negativity dnešného rýchleho sveta.To ako myslíme, v nás vytvára rôzne druhy energie - čakry neustále vyžarujú, ale tak isto aj nasávajú energiu. Je dôležité, aby boli otvorené a v harmónii. Systém čakier pochádza ešte zo starých čínskych zápisov. Vo východnej tradícií je označovaný lotosovými kvetmi. Rozdelenie lotosových kvetov na jednotlivé lístky znázorňuje kanály energie, cez ktoré energia prúdi do čakier a ktorými je vedená do vibračných polí. Každá jedna čakra má svoju farbu a význam:

1. čakra - základná - Múládhára - bezpečie, prežitie - poskytuje pevný základ, ktorý umožňuje napĺňať základné potreby a pomáha nám usilovať sa o vyššie emocionálne naplnenie.

2. čakra- sakrálna - Svadhišthána - radosť, sexualita, vitalita a tvorenie - po jej vyvážení budeme schopní naplno prežívať intímny vzťah, taktiež sprostredkováva ničím nerušení tok kreativity z univerzálneho zdroja.

3. čakra - solárny pletenec - Manipúra - osobnosť, sila vôle a autorita - prijímanie / vysielanie emócií a pocitov.

4. čakra - srdcová - Anáhata - viera, láska, oddanosť, porozumenie. Jej otvorenie vedie k zlepšeniu medziľudských vzťahov.

5. čakra - krčná - Višúddha - komunikácia, poznanie a pravda - táto čakra funguje bezproblémovo, pokiaľ sme otvorení, zhovorčiví a dávame prechod emóciám, v takom prípade nám dáva schopnosť hovoriť pravdivo a presvedčivo.

6. čakra - čelná - Adžná - vnútro, vedomie a intuícia - šiesty zmysel je potrebné rozvíjať a neriadiť sa výlučne len rozumom, táto čakra svedčí o tom, aká je silná naša intuícia.

7. čakra - korunná - Sahasrára - zjednotenie, vesmírna energia - je spájná sa so Svetlom, je to duchovná, spirituálna čakra, ktorá odzrkadľuje vieru v život ako taký, poznanie životnej cesty a zmyslu života.

Napísať hodnotenie

Poznámka: HTML kódy nebudú použité!
    Zlé           Dobré