4,00
Skladom
-
+
Náramok proti urieknutiu patrí medzi najobľúbenejšie amulety na svete. Chráni dušu od negativity dnešného uponáhľaného sveta.

Ruka Fatimy je ochranný symbol. Ide o amulet v tvare dlane pravej ruky. V tomto prevedení sú tri vztýčené prsty pri sebe, čo symbolizuje a priťahuje šťastie. Podľa legendy krásna vezírova dcéra ochránila svojho otca pred zákerným šípom. Otrávený šíp bohužiaľ uviazol v jej dlani a spôsobil jej smrť. Od tej doby arabi veria, že ruka Fatimy chráni pred chorobami a zlými silami. Tento talizman slúži aj ako ochrana proti prípadnému uhranutiu. Meno Fatima znamená: "Tá, ktorá hovorí pravdu", "Tá, s ktorou hovoria anjeli", "Dáma z nebies", alebo jednoducho: "Oddelená", a to značí: "Chvályhodná, oddelená od nečistôt". Je to meno symbolizujúce duševnú čistotu, spokojnosť, dobro a požehnanie.

Symbol ruky Fatimy je rozšírení najmä v Severnej Afrike a na Blízkom východe. V arabskom jazyku je päť prstov ruky symbolom piatich pilierov islamu. V židovskom náboženstve je symbolom Božej ruky. Najstaršie vyobrazenie ruky Fatimy pochádza zo starovekej Mezopotánie, kde predstavoval univerzálne znamenie ochrany. Objavuje sa tu ako ochranný symbol bohyně Ištar. Va starovekom Egypte je symbol žehnajúcej ruky s tromi vztýčenými prstami pripisovaný bohyni Isis, bohovi Osiris a ich synovi Horovi. Symbol ruky sa objavuje aj v kabbalistických rukopisoch, či amuletoch.

Ďalšie informácie o produkte:

  • červená  šnúrka s dvojitým viazaním
  • vsadený ochranný amulet s rukou (1,5 x 1 cm)
  • obvod náramku max. 23 cm

Napísať hodnotenie

Poznámka: HTML kódy nebudú použité!
    Zlé           Dobré